Press – Média a dokument

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
303MPMD Z 4 25 hodiny SEMINÁŘŮ za celý semestr (45 minut), 81 až 101 hodin domácí příprava česky zimní

Garant předmětu

Alice RŮŽIČKOVÁ

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Alice RŮŽIČKOVÁ

Výsledky učení dané vzdělávací složky

Seminář tvůrčího psaní Média a dokument, určený pro studenty*ky žurnalistiky, filmových studií a dalších humanitních a společenských oborů se bude letos konat již pošestnácté v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Forma studia

modulová výuka KDT

Přednášející/Lecturer: lektoři – Kamil Fila, Andrea Průchová Hrůzová, Petr Fischer, Vít Janeček, Jan Žabka; organizátorka Petra Valašteková (mediaadokument@ji-hlava.cz; +421948642466); garantuje Alice Růžičková

Termíny a místo konání/Date and time: st-ne 26-30. 10. 2022 Vysoká škola polytechnická, Tolstého 16, Jihlava

Podmínky atestace/Assignement: zá/4 – 100% účast + odevzdání finální verze textu do 15. 11.

Kapacita/Capacity: 15

Povinný pro /Optional for:

Jazyk výuky/Language of teaching: česky

Předpoklady a další požadavky

žádné

Obsah kurzu

Zveme studenty na seminář s názvem „Press – Média a dokument“ – o akreditaci je nutné požádat po přihlášení přes https://vp.eventival.com/jidff/2022/accreditation; studenti*tky letos dostanou přístup i na Industry program – nejpozději však do 18. 10. 2022!

Do předmětu „Média a dokument“ na vašich školách se můžete přihlašovat kdykoliv, pokud byl již vypsán. Nezapomeňte se ale pak také přihlásit do semináře prostřednictvím naší akreditace „Press – Média a dokument“.

*Pokud ještě v naší databázi nemáte účet, vyplňte prosím základní identifikační údaje a vytvořte si heslo. Registrace vám usnadní další komunikaci s MFDF Ji.hlava a váš účet budete moci využívat i v následujících ročnících. Po absolvování základní registrace se vám zpřístupní akreditace Press –Média a dokument.

I v letošním roce seminář nabídne jeho účastníkům*cím přednášky a workshop, které jim dají nahlédnout do světa profesionálního psaní o dokumentárním filmu.

V průběhu prvních dnů (26-27. 10.) studenti*ky absolvují přednášky předních českých novinářů*ek, v nichž jim budou představeny různé podoby kritické reflexe stejně jako úskalí a přednosti jednotlivých žánrů (recenze v deníkovém tisku, recenze v odborném tisku, komentář, rozhovor, esej, katalogová anotace) v případě, že se text zabývá dokumentárním filmem anebo filmovým festivalem.

Poté budou mít po zbývající dva dny festivalu možnost sledovat festivalové projekce a doprovodný program, účastnit se festivalového dění a připravovat své texty. V poslední den festivalu 30.10. se opět spojí s lektory*kami a v malých seminárních skupinách podle zvoleného žánru budou texty podrobně analyzovat. Ti z nich, kteří absolvují seminář jako volitelný předmět svého univerzitního rozvrhu, pak upravený text ještě jednou pošlou svému lektorovi*ce a odpovědnému pedagogovi*žce.

Média a dokument 2022 │ Praktické informace

Přihlášení na seminář

Všichni zájemci o seminář se přihlašují prostřednictvím formuláře Press – Média a Dokument přes festivalovou Visitor Page: https://vp.eventival.com/jidff/2022/accreditation

Pokud ještě v naší databázi nemáte účet, vyplňte prosím základní identifikační údaje a vytvořte si heslo. Registrace vám usnadní další komunikaci s MFDF Ji.hlava a váš účet budete moci využívat i v následujících ročnících. Po absolvování základní registrace se vám zpřístupní formulář Press – Média a dokument.

Po zkontrolování zadaných údajů přijde každému účastníkovi potvrzující email o přijetí. Kapacita semináře je omezena, proto s přihlašováním raději neotálejte!

Akreditace na MFDF Ji.hlava

Studenti, kteří se účastní semináře, obdrží akreditaci typu Press – Média a dokument na celou dobu trvání festivalu. Akreditaci bude možné v průběhu festivalu – o místě vyzvednutí ještě budeme informovat.

Ubytování a doprava

Dopravu do Jihlavy a zpět si studenti zajišťují individuálně. Jednoduché ubytovací kapacity budou pro účastníky rezervovány. Přesné informace o ubytování budou studentům poskytnuty v průběhu října.

Kontakt

S případnými dotazy se můžete obrátit na e-mail mediaadokument@ji-hlava.cz.

Organizaci semináře za MFDF Ji.hlava zajišťuje Petra Valašteková (+421 948 642 466).

Informace naleznete také na webu www.ji-hlava.cz/media-a-dokument.

Doporučená nebo povinná literatura

Informace naleznete také na webu www.ji-hlava.cz/media-a-dokument

Hodnoticí metody a kritéria

100% účast + odevzdání finální verze textu lektorovi

Poznámka

žádná

Další informace

Předmět je součástí nabídky volitelných předmětů fakulty

Rozvrh na zimní semestr 2022/2023:

Datum Den Čas Vyučující Místo Poznámky Č. paralelky
26.10.2022 Alice RŮŽIČKOVÁ MFDF Jihlava
26-30.10. v Jihlavě - lektoři: Kamil Fila, Andrea Průchová Hrůzová, Petr Fisher, Vít Janeček, Jan Žabka paralelka 1

Rozvrh na letní semestr 2022/2023:

Rozvrh zatím není připraven

Předmět je součástí následujících studijních plánů