The Internet of Life - Media for after tomorrow

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
305MIOL Z 1 9S anglicky zimní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Jiří VLACH

Výsledky učení dané vzdělávací složky

Cílem modulu je seznámit studenty s budoucími médii tak, jak je vidí přední odborník Kay Meseberg z německo francouzské televizní stanice ARTE. Televize obecně prochází v posledních desetiletích transformací. Velikou konkurencí je pro ni internet a internetové formáty, o které se zajímá především mladší generace diváků. Některé televize s ohledem na složitost dávají určité cílové skupině větší důraz právě na internetu. ARTE je přední veřejnoprávní evropská televize, která je průkopníkem právě interaktivních formátů v Evropě a dlouhodobě i takové projekty koprodukuje. První formáty pro VR představila televize již před více jak 5 lety a nyní mají nejen vlastní kanál VR projektů pro mobilní telefony (přístupný i z počítače). Inovace ale nejsou jen o VR. Kay Meseberg se zabývá jako zástupce této televize i herními formáty a speciálními formáty vyprávění.... Workshop provede studenty aktuálním pohledem na problematiku a ukáže studentům směry, kam obsah spojený s televizí v budoucnu míří. Modul proběhne v anglickém jazyce.

Forma studia

Modul

Předpoklady a další požadavky

Žádné

Obsah kurzu

Tento workshop/modul je věnovaný budoucnosti médií. AI, AR, VR, Metadata, Holografická TV, 8K, Fake News, Blockchain, Cloud – populární slova, která jsou všude okolo nás, ale sama o sobě nic neznamenají, pokud je nepropojíme. Přednáška bude postavena na příkladech z minulosti a nedávných let - protože pohled do budoucnosti vychází nejen z minulosti, ale i ze současnosti. Druhá část přednášky bude věnována rozdílným příkladům, jak se mediální prostředí změnilo během posledních 10 let. Třetí část bude věnována diskuzi a možným scénářům podoby budoucích médií.

„The Head of Mission Innovation“ v evropském kulturní stanici ARTE Kay Meseberg připojí vlastní zkušenosti s inovativními projekty, na kterých pracuje. Modul proběhne v anglickém jazyce.

Doporučená nebo povinná literatura

Žádná

Hodnoticí metody a kritéria

Na modulu bude vedena docházka.

Poznámka

31. 10. 2019 19:00 - 20:30

1. 11. 2019 9:00 - 16:30

Další informace

Předmět je součástí nabídky volitelných předmětů pro celou AMU

Rozvrh na zimní semestr 2019/2020:

Datum Den Čas Vyučující Místo Poznámky Č. paralelky
31.10.2019 19:00–20:30 Jiří VLACH
přednášková par. 1
01.11.2019 09:00–16:30 Jiří VLACH
přednášková par. 1

Rozvrh na letní semestr 2019/2020:

Rozvrh zatím není připraven

Předmět je součástí následujících studijních plánů