Úvod do VOD distribuce

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
305MVOD Z 1 6S česky letní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Výsledky učení dané vzdělávací složky

Modul by měl studentům pomoci se zorientovat v prudce se rozvíjející oblasti Video on demand (VOD) služeb z pohledu profesionálního filmaře. Učastníky seznámí s definicí VOD, jejich různými typy, platformami a jejich provozovateli. Uvede vývoj VOD distribuce do souvislosti s aktuálním děním na audiovizuálním trhu. Zároveň nabídne producentům vhled do procesu vyjednávání a požadavků akvizičního oddělení VOD platformy při nákupu filmu.

Forma studia

modul

Předpoklady a další požadavky

-

Obsah kurzu

Filmový a televizní průmysl prochází v současnosti velkou proměnou a VOD služby v této změně hrají velkou úlohu. Více než historií se modul bude věnovat současnému vývoji VOD platforem a jaké to může přinést možnosti pro filmového producenta. Budou prezentovány konkrétní příklady globálních i lokálních platforem s důrazem na aktuální situaci na trhu. Představí různé varianty VOD podle jejich obchodního modelu a zacílení a jejich začlenění do řetězce distribuce audiovizuálního díla. Provede účastníky vybranými platformami z pohledu uživatelského rozhraní. V odpolední části pak každý účastník bude moci vyzkoušet pitching svého projektu pro akvizici ze strany VOD platformy.

O prezentujícím: je akvizičním manažerem HBO Europe, kde mj. nakupuje audiovizuální díla pro VOD platformu. Zároveň se více než 25 let věnuje médiím a kultuře se zaměřením na film.

Doporučená nebo povinná literatura

-

Hodnoticí metody a kritéria

100% účast, pitching aktuálního projektu pro akvizici VOD platformy

Poznámka

-

Rozvrh na zimní semestr 2019/2020:

Rozvrh zatím není připraven

Rozvrh na letní semestr 2019/2020:

Datum Den Čas Vyučující Místo Poznámky Č. paralelky
17.04.2020 09:30–16:00 Učebna KP 334 (FAMU)
Lažanský palác
přednášková par. 1

Předmět je součástí následujících studijních plánů