Piezografie a pokročilé skenování

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
307MPPS Z 1 10S anglicky, česky letní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Výsledky učení dané vzdělávací složky

V průběhu modulu budou představeny základní postupy pro tisk s pomocí QTR, význam a funkce Quadtone křivek a následně i možná profilace alternativních materiálů. Šíři potiskovatelného spektra materiálů si studenti sami při testování a porovnávání výsledků ověří na základě množství testovacích materiálů.

Forma studia

prezenční

Předpoklady a další požadavky

nejsou

Obsah kurzu

Piezografie je technologie inkoustového tisku zaměřená speciálně na vytváření nejlepších možných výsledků při tisku černobílých fotografií. Modul Piezografie a pokročilé skenování se zaměří na sjednocení znalostí studentů v oblasti předtiskové přípravy pro inkoustovou tiskárnu EPSON Stylus Pro 3800 modifikovanou pro technologii piezografie.

První část modulu bude věnována rozšířeným možnostem skenování transparentních filmových předloh na skenerech Hasselblad Flextight X5 a Nikon Coolscan 9000 s důrazem na zasazení procesu do celkového workflow a možnými rozšířenými nastaveními obou zařízení.

Druhá část modulu pak bude věnována technologii piezografie tiskového workflow specificky upraveného pro studentům dostupnou tiskárnu EPSON Stylus Pro 3800. V průběhu tak budou představeny základní postupy pro tisk s pomocí QTR, význam a funkce Quadtone křivek a následně i možná profilace alternativních materiálů. Šíři potiskovatelného spektra materiálů si studenti sami při testování a porovnávání výsledků ověří na základě množství testovacích materiálů.

Doporučená nebo povinná literatura

není

Hodnoticí metody a kritéria

Zápočet za účast a aktivní přístup při zpracování ukázek.

Poznámka

Harmonogram CZ:

17. 4.

12:00 setkání v Lažanském paláci, 427

12:00 – 14:00 Proces skenování, techniky editace

14:00 – 15:00 Úprava pro tisk

15:00 – 17:00 Piezografie – technologie a její použití

18:00 – 20:00 Piezografie – profilace materiálů

18. 4.

Individuální realizace

Další informace

Předmět lze absolvovat opakovaně

Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje

Předmět je součástí následujících studijních plánů