PAF 2022

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
373MPAF Z 1 16SS česky letní

Garant předmětu

David KOŘÍNEK

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Martin BLAŽÍČEK, David KOŘÍNEK

Výsledky učení dané vzdělávací složky

-

Forma studia

účast na festivalu

Předpoklady a další požadavky

Studenti obdrží zvýhodněnou akreditaci a bude jim uhrazeno cestovné.

Obsah kurzu

PASSION AND FEELINGS. THIRD MILLENNIUM

Festival PAF Olomouc poprvé proběhl zkraje třetího tisíciletí, jeho vývoj a proměny jsou spjaty v mnoha ohledech s postupně formulovanými poznámkami o současnosti v oblastech animace, her, hudby, kinematografie, současného umění, zvuku a pohyblivého obrazu obecně.

Z původní přehlídky animovaného filmu těžící z filmové historie se postupně stal prostor prolínání teritorií obrazu a jeho hybnosti v galeriích, klubech nebo na konzolích – PAF se pokoušel o spřátelení oblastí, které se navzájem ignorovaly, jen vedle sebe přirozeně pluly a existovaly – vycházely z odlišné praxe, tradice, historie.

Jaká je animace třetího tisíciletí? Jaké je umění třetího tisíciletí? Jaká je hudba třetího tisíciletí? Jaké jsou hry třetího tisíciletí? Jaký je pohyblivý obraz třetího tisíciletí?

Zajímají nás kotvící body minulosti nebo současnosti s možnými přesahy k úvahám o budoucnosti daných oblastí. Dramaturgie letošního ročníku přináší představu o proměnách umění na počátku třetího tisíciletí v oblastech, které jednotlivě sleduje na úrovni dialogu s umělci, kurátory, animátory, filmaři, skladateli, historiky, teoretiky a pedagogy.

Doporučená nebo povinná literatura

https://pifpaf.cz/

Hodnoticí metody a kritéria

Podmínkou atestace je účast na seminářích v rámci festivalu po oba dva dny jeho konání

Webová stránka předmětu

https://pifpaf.cz/

Poznámka

HLAVNÍ HOSTÉ:

Lizzie Fitch a Ryan Trecartin

Dvojici umělců Lizzie Fitch a Ryana Trecartina (oba ročník 1981) pojí přátelství a tvorba již od dob studia na Rhode Island School of Design v Providence. Dnes žijí a pracují na projektech v kulisách rurální krajiny nedaleko Athén ve státě Ohio. S praxí Lizzie Fitch a Ryana Trecartina se pojí označení sochařská divadla, ve kterých se diváci stávají herci v prostředích instalací a výstav. Podobně i oni sami nebo jejich přátelé vystupují s ochotnickým nadšením a genderovou proměnlivostí ve videích, která od počátku milénia referují s civilizačním cynismem o obsesivním přístupu k vlastnímu já, sebestylizaci a o popkulturním odcizení.

Rozvrh na zimní semestr 2021/2022:

Rozvrh zatím není připraven

Rozvrh na letní semestr 2021/2022:

Datum Den Čas Vyučující Místo Poznámky Č. paralelky
25.03.2022 10:00–20:00 David KOŘÍNEK
paralelka 1
26.03.2022 10:00–20:00 David KOŘÍNEK
paralelka 1

Předmět je součástí následujících studijních plánů