English versionEnglish version
Loading...
ACADEMY OF PERFORMING ARTS IN PRAGUE

Produkce (8204T024)

magisterský obor

Požadavky na přijetí:

Úspěšné složení přijímací zkoušky, sestávající z části teoretické a části talentové. Přijímací řízení do MgA studia katedry produkce FAMU probíhá formou ústního pohovoru včetně obhajoby předložených požadovaných prací (viz dále). Talentová zkouška má v přijímacím řízení největší váhu, v jejím rámci se u uchazeče zjišťují především tyto předpoklady: úroveň a komplexnost dosažených znalostí během bakalářského studia, schopnost samostatně obhájit vlastní producentský projekt a celkové osobní cíle a směřování.

Požadavky na uznání předchozího vzdělání:

Obor nemá žádné specifické požadavky pro uznávání předchozího vzdělání.

Postup uznávání se na AMU řídí články č. 89 a č. 90 Zákona o vysokých školách č. 111/1998 Sb. v platném znění a Studijním a zkušebním řádem AMU (články 8, 14, 18).

Kvalifikační požadavky a předpisy:

Kvalifikační požadavky: Ukončené vysokoškolské vzdělání ve studijním programu bakalářském v oboru ekonomickém, právním, či oborech příbuzných (např. mediální studia, divadelní nebo hudební produkce, atd).

Předpisy: Český vzdělávací systém je upraven Zákonem o vysokých školách v platném znění (zákon č. 111/1998 Sb.) a vnitřními předpisy Akademie múzických umění v Praze.

Profil oboru:

Dvouletý magisterský program je koncipován jako výběrové studium, zaměřené na individuální profesní růst posluchače, a vychovává producenty a mediální odborníky. Studium poskytuje odborný růst ve dvou klíčových oblastech audiovizuálního prostředí ? jednak připraví kreativní filmové a televizní producenty, kteří jsou schopni samostatně vyhledávat projekty, posoudit jejich potenciál, pracovat s kreativním týmem a úspěšně dokončit plánovaný projekt. Druhý směr se zaměřuje na výchovu odborníků v oblasti distribuce, filmového marketingu, dramaturgie a koncepce mediálních organizací a institucí, atd.

Kreativní producenti a mediální manažeři jsou důležitou součástí úspěšného a dynamického rozvoje filmového průmyslu dané země. Oba směry se vzájemně doplňují a hrají významnou roli při formování audiovizuálního prostoru. Cílem studia je vychovat novou kreativní generaci producentů a filmových/mediálních profesionálů, kteří jsou schopni vytvářet hodnotné mediální/audiovizuální prostředí v ČR, formovat a směřovat toto prostředí k optimální situaci a napomoci české kinematografii k dalšímu rozvoji a upevnění jejího povědomí doma i v zahraničí.

Kromě poskytování speciálních odborných znalostí ve svém oboru má KP poskytnout studentům prostor k rozvoji jejich vlastního osobního stylu, podpořit je v procesu objevování a upevňování jejich vlastní kreativity a individuality producenta. Teoretické znalosti, byť absolutně zásadní a důležité pro všechny oblasti produkce, dramaturgie, organizace a řízení médií, jsou proto doplněny velkým množstvím praktických úkolů.

Hlavní výsledky učení:

Magisterský stupeň MgA je určen studentům, kteří mají zájem a také schopnost tvořit, iniciovat, ovlivňovat a spolupracovat na vzniku nových projektů včetně jejich finančního zajištění. Absolvent Magisterského studia KP umí uplatnit své nabyté dovednosti v praxi, samostatně iniciovat vznik audiovizuálních děl filmových a televizních žánrů i na poli nových médií. Nese odpovědnost za proces vývoje, výroby a dokončení audiovizuálního díla. Koordinuje a zajišťuje tvorbu filmového díla nebo televizního programu po stránce dramaturgické, obchodně-ekonomické, umělecké, materiálně-technické, organizační a provozní

Profesní profil absolventů s příklady:

Cílem studia je vybavit posluchače takovými vědomostmi a dovednostmi a rozvinout jejich osobnostní a talentové předpoklady, aby byli schopni působit ve vrcholných řídících a organizačních složkách ve všech oblastech umění a kultury. Odborné znalosti studenta shrnují poznatky technologie filmové výroby, obchodní vyjednávání, ekonomický (finanční) management, controlling, management malého a středního podniku, marketing a reklama v kultuře a umění a public relations.

Profesní uplatnění absolventa: producent audiovizuálních děl, televizních pořadů, producent v reklamní a mediální sféře, manažer filmové distribuční společnosti, manažer v různých oblastech mediální sféry.

Přístup k dalšímu vzdělávání:

Studium doktorského programu oboru Filmová a televizní produkce. Programy celoživotního vzdělávání, tréningové semináře pro začínající producenty, atd.

Organizace a pravidla zkoušek, hodnocení a hodnocení (známkování):

Formami kontroly studia jsou zápočet a zkouška, stanovené studijními plány. Student je o nich informován prostřednictvím informačního systému.

Student se přihlašuje ke zkoušce v informačním systému; má právo na dva opravné termíny. Neuspěje-li ani v těchto případech, může mu výjimečně děkan povolit třetí opravný termín (komisionální). U hlavních předmětů a u klauzurních zkoušek není opravný termín přípustný.

Zápočet je neklasifikovaná forma kontroly studia. Uděluje se za splnění povinností stanovených pro jednotlivé předměty a zapisuje do informačního systému slovem Započteno (Z). Zkouška je klasifikovaná forma kontroly studia, jíž se prověřují vědomosti i míra tvořivosti v příslušném předmětu. V hlavních předmětech jsou zkoušky komisionální. Zkouška může být praktická, písemná, ústní, nebo kombinovaná. Zkoušky jsou klasifikovány podle stupnice A, B, C, D, E, F.

Požadavky pro úspěšné absolvování:

Student splní požadavky odpovídající studijnímu plánu.

Student složí státní závěrečnou zkoušku:

Podmínkou připuštění k magisterským zkouškám je zejména realizace samostatného tvůrčího projektu, jehož obhajoba je součástí státní zkoušky.

Státní magisterská zkouška má tyto části:

- Diplomová práce a její obhajoba.

- Obhajoba tvůrčího magisterského projektu

- Filmová a televizní produkce

- Právo

- Filmová distribuce

- Management a mediální podnikání

Forma studia:
prezenční
Garant oboru:
Ivo MATHÉ
Obor je součástí studijního programu:
Studijní plány oboru:
Platnost dat k 16. 6. 2015