Kytara (8201T073)
magisterský obor
Obecné informace o přijímacím řízení
Průběh a hodnocení přijímací zkoušky do magisterského studijního programu v oboru kytara
Uchazeči si pro přijímací zkoušku připraví dramaturgicky vyvážený recitál, v jehož rámci zazní jeden koncert z běžného světového repertoáru. Je nutné přihlédnout k jednotlivým stylovým obdobím tak, aby bylo zastoupeno baroko, klasicismus, romantismus a díla 20. století. Přednes níže uvedených skladeb je povinný.
Zkušební komise určí, které z uvedených skladeb uchazeč přednese.
Zkušební komise má právo jednotlivé skladby kdykoliv přerušit.
Villa-Lobos, etuda č. 1.
Barokní suita Weiss Losy, Bach Chaconne
Sonáta (obtížnostní stupeň Giuliani – Eroica)
Kytarový koncert např. M. Castelnuovo-Tedesco, D. Rodrigo, M. Giuliani apod.
Závažné dílo 20. století (např. J. Obrovská, Š. Rak, B. Britten, W. Walton, M. Zelenka)
Přijímací komise hodnotí uchazeče/čku souhrnnou známkou v rozmezí 1 -25 bodů. Tato známka obsahuje hodnocení ovládání techniky hry, smyslu pro rytmus, hudební paměti, interpretační představivosti, rozvinutého hudebního sluchu a individuálního interpretačního přínosu, to vše minimálně na úrovni absolventa bakalářského cyklu.
Po ukončení přijímací zkoušky vytvoří přijímací komise pořadí dle průměrů bodových hodnot jednotlivých uchazečů/ček a k přijetí doporučí ty uchazeče/čky, kteří se umístili/y do pořadí odpovídajícímu směrnému číslu pro výše uvedený obor s podmínkou, že zároveň jejich bodové hodnocení je minimálně 20 bodů.
Pokud nebude dostatek uchazečů splňujících podmínku bodového hodnocení, směrné číslo se nenaplní.
Požadavky na uznání předchozího vzdělání
Obor nemá žádné specifické požadavky pro uznávání předchozího vzdělání.
Postup uznávání se na AMU řídí články č. 89 a č. 90 Zákona o vysokých školách č. 111/1998 Sb. v platném znění a Studijním a zkušebním řádem AMU (články 8, 14, 18).
Kvalifikační požadavky a předpisy
Postup do navazujícího magisterského studijního programu probíhá formou přijímací zkoušky. Podmínkou přijetí je ukončené bakalářské studium příslušného oboru. V magisterském studiu lze též pokračovat po vstupu do životní praxe, Předpokladem je prokázání úspěšného vykonávání umělecké praxe a úspěšné složení přijímací zkoušky. V případě uchazečů z jiných škol si fakulta vyhrazuje možnost dalších doplňujících požadavků, prověřujících úroveň uchazeče v předmětech, jimiž se liší studijní plány HAMU a příslušné školy, z níž uchazeč přichází.
Předpisy: Český vzdělávací systém je upraven Zákonem o vysokých školách v platném znění (zákon č. 111/1998 Sb.) a vnitřními předpisy Akademie múzických umění v Praze.
Profil oboru
Hlavní výsledky učení
Profesní profil absolventů s příklady
Absolventi magisterského studia reprezentují mladou generaci interpretů, která navazuje na tradici českého interpretačního umění a velkých osobností naší hudební kultury. Mimo koncertních aktivit u nás i v zahraničí se uplatňují také pedagogicky na základních uměleckých školách, konzervatořích a vysokých školách.
Přístup k dalšímu vzdělávání
Organizace a pravidla zkoušek, hodnocení a hodnocení (známkování)
Požadavky pro úspěšné absolvování
Forma studia
prezenční
Garant oboru
Obor je součástí studijního programu
- Hudební umění – (N8201)