Violoncello (8201T088)
magisterský obor
Obecné informace o přijímacím řízení
Požadavky na uznání předchozího vzdělání
Obor nemá žádné specifické požadavky pro uznávání předchozího vzdělání.
Postup uznávání se na AMU řídí články č. 89 a č. 90 Zákona o vysokých školách č. 111/1998 Sb. v platném znění a Studijním a zkušebním řádem AMU (články 8, 14, 18).
Kvalifikační požadavky a předpisy
Postup do navazujícího magisterského studijního programu probíhá formou přijímací zkoušky. Podmínkou přijetí je ukončené bakalářské studium příslušného oboru. V magisterském studiu lze též pokračovat po vstupu do životní praxe, Předpokladem je prokázání úspěšného vykonávání umělecké praxe a úspěšné složení přijímací zkoušky. V případě uchazečů z jiných škol si fakulta vyhrazuje možnost dalších doplňujících požadavků, prověřujících úroveň uchazeče v předmětech, jimiž se liší studijní plány HAMU a příslušné školy, z níž uchazeč přichází.
Předpisy: Český vzdělávací systém je upraven Zákonem o vysokých školách v platném znění (zákon č. 111/1998 Sb.) a vnitřními předpisy Akademie múzických umění v Praze.
Profil oboru
Dokonalé zvládnutí hlavního oboru a jeho technické a umělecké problematiky.
Bezpečná a hluboká orientace v hudebním odkazu minulosti i v jeho stylových obdobích.
Hlavní výsledky učení
Profesní profil absolventů s příklady
Absolventi magisterského studia reprezentují mladou generaci interpretů, která navazuje na tradici českého interpretačního umění a velkých osobností naší hudební kultury. Mimo koncertních aktivit u nás i v zahraničí se uplatňují také pedagogicky na základních uměleckých školách, konzervatořích a vysokých školách.
Přístup k dalšímu vzdělávání
Organizace a pravidla zkoušek, hodnocení a hodnocení (známkování)
Požadavky pro úspěšné absolvování
Forma studia
prezenční
Garant oboru
Obor je součástí studijního programu
- Hudební umění – (N8201)