Realizační praxe 1

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
203RPDA1 zápočet 4 60 hodin (60 minut) praxe nebo samostatné práce ve škole za semestr, 40 až 60 hodin domácí příprava anglicky zimní i letní

Garant předmětu

Martin ČERNÝ

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Martin ČERNÝ

Obsah

Seznámení s výrobou formou praxe v dílnách ND. Rozvíjení výtvarných a manuálních schopností studenta v prostředí reálného divadelního provozu, kde mohou získat nové manuální dovednosti a zkušenosti s technologickými postupy, které se v divadelní praxi používají tradičně nebo i se současnými trendy v této oblasti. Konzultace vlastních realizovaných projektů s důrazem na schopnost dovést scénografické řešení až do finální jevištní podoby jako fungující součásti inscenace. Jedná se především o technologická a materiálová řešení scénografické výpravy v kontextu konkrétního divadelního prostoru a inscenace.

Výsledky učení

Konzultace vlastních realizovaných projektů s důrazem na schopnost dovést scénografické řešení až do finální jevištní podoby jako fungující součásti inscenace. Jedná se především o technologická a materiálová řešení scénografické výpravy v kontextu konkrétního divadelního prostoru a inscenace.

Předpoklady a další požadavky

Nejsou.

Literatura

Není.

Hodnoticí metody a kritéria

Zápočet na základě vykonané praxe a procesu konzultací vlastních realizovaných inscenací.

Rozvrh na zimní semestr 2023/2024:

Rozvrh zatím není připraven

Rozvrh na letní semestr 2023/2024:

Rozvrh zatím není připraven

Předmět je součástí následujících studijních plánů