Poněšice 2018 - Formální kamerové postupy

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
302MFKP zápočet 2 česky zimní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Obsah

Setkání studentů katedry režie, kamery a dokumentu. Studenti utvoří štáby režisér - kameraman a natočí krátký film na specifické formální kamerové zadání.

Výsledky učení

Hotový krátký film

Předpoklady a další požadavky

pro studenty KR, KK a KDT

Literatura

není

Hodnoticí metody a kritéria

Pro splnění zápočtu : Hotové filmy, které se následně promítnou na FAMU za učasti pedagogů.

Poznámka

Vystudoval stavební fakultu ČVUT a režii na FAMU. Jako asistent režie pracoval s Věrou Chytilovou na filmu Dědictví aneb Kurvahočigutntag (1992). Upozornil na sebe školním reálovým cvičením Zahrádka ráje (1994), jež se v distribuci promítá s jeho absolventským filmem Akáty bílé.

Bohdan Sláma (1967, Opava) vystudoval Stavební fakultu ČVUT a režii na FAMU (1997). Upozornil na sebe už školním cvičením Zahrádka ráje (1994). Absolvoval středometrážní tragikomedií Akáty bílé (1996), která našla uplatnění v české distribuci. Úspěšně debutoval celovečerní tragikomedií Divoké včely (2001).

Filmový přehled

V roce 1996 absolvoval režii na pražské FAMU hraným filmem Akáty bílé (60 min.), který byl uveden i do kin. Jeho celovečerní debut Divoké včely (2001) získal WPRO Tiger Awards na letošním MFF v Rotterdamu. Představitelka vedlejší ženské role Zuzana Kronerová dostala za svůj výkon výroční cenu Český lev. Divoké včely byly oceněny Cenou Kodak Vision za nejlepší debut na festivalu českých filmů v Plzni Finále, kde rovněž získaly Cenu české asociace filmových klubů. Hlavní ženská představitelka Tatiana Vilhelmová byla vyhlášena nejlepší herečkou v čtenářské anketě filmového měsíčníku Cinema. V květnu 2002 získal snímek Cenu za nejlepší debut SKYY na MFF v San Francisku. Spolu s Pavlem Göblem a Tomášem Doruškou se Bohdan Sláma svým školním cvičením Zahrádka ráje (1994) podílel na povídkovém filmu Radhošť (2002).

  1. Letní filmová škola

Další informace

Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje

Předmět je součástí následujících studijních plánů