Hra na anglický roh 1

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
106AR1 Z 1 1 hodiny výuky týdně (45 minut), 16 až 21 hodin domácí příprava česky zimní

Garant předmětu

Jana BROŽKOVÁ, Liběna SEQUARDTOVÁ

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Jana BROŽKOVÁ, Liběna SEQUARDTOVÁ

Výsledky učení dané vzdělávací složky

Anglický roh je nástroj mnoha hudebních uskupení. Předmět postupně vybaví studenta všemi schopnostmi a vědomostmi, které při hře na anglický roh potřebuje. Studenti jsou rozděleni dle svých schopností . Seznámí se s technikou, jak správně na anglický roh hrát. Vzhledem k tomu, že rozdíly ve hře na anglický roh u studentů mohou být veliké, je vždy volena individuální cesta výuky. Také pohled studenta, proč chce na anglický roh hrát, je určující pro metodiku předmětu. Studenti se seznámí s nástrojem a jeho možnostmi. Pro ty, co jsou ve hře na anglický roh dál, se pomocí snadnějších etud pojmenují jeho problémy s hrou na nástroj a je hledána cesta nejschůdnější nápravy.

Forma studia

Průběžná účast studentů v konkurzních řízeních do symfonických a operních orchestrů.

Předpoklady a další požadavky

Nástrojová vybavenost na úrovni odpovídající ročníku studia a profilu studenta.

Obsah kurzu

Anglický roh je nástroj mnoha hudebních uskupení. Tento nástroj je značně používán v orchestrech, sólově a dnes již i v jiných hudebních žánrech. Předmět postupně vybaví studenta všemi schopnostmi a vědomostmi, které při hře na anglický roh potřebuje. Studenti jsou rozděleni dle svých schopností . Seznámí se s technikou, jak správně na anglický roh hrát. Vzhledem k tomu, že rozdíly ve hře na anglický roh u studentů mohou být veliké, je vždy volena individuální cesta výuky. Právě v individuálním přístupu a v akceptování různých schopností je cesta jak ty slabší poměrně rychle dostat na dobrou úroveň hry. Také pohled studenta, proč chce na anglický roh hrát, je určující pro metodiku předmětu. Ne každý se zajímá o sólovou dráhu hráče na anglický roh . Mnozí chtějí hrát na tento nástroj z praktických důvodů , které jsou mnohdy výhodou při konkurzu o místo v orchestru. Studenti se seznámí s nástrojem a jeho možnostmi. Pro ty, co jsou ve hře na anglický roh dál, se pomocí snadnějších etud pojmenují jejich problémy s hrou na nástroj a je hledána cesta nejschůdnější nápravy.

Doporučená nebo povinná literatura

Orchestrální party České filharmonie

Hodnoticí metody a kritéria

Vyhodnocení nástrojové a orchestrální specifiky hry, splnění stanoveného rozsahu repertoáru, praktická ověření v rámci AKS, vše uzavřeno přidělením kreditů.

Webová stránka předmětu

http://www.hamu.cz/katedry/katedra-dechovych-nastroju

Poznámka

Pedagogové dbají na prostřídání jednotlivých komorních partů dle zápisu skladatele a na preferenci sólistické i doprovodné složky.

Rozvrh na zimní semestr 2022/2023:

Rozvrh zatím není připraven

Rozvrh na letní semestr 2022/2023:

Rozvrh zatím není připraven

Předmět je součástí následujících studijních plánů