Realizační praxe 4

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
203RPR4 Z 3 60S česky letní

Garant předmětu

Dana ZÁBRODSKÁ

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Roman DOBEŠ, Hana FISCHEROVÁ, Kateřina ŠTEFKOVÁ, Dana ZÁBRODSKÁ

Výsledky učení dané vzdělávací složky

Schopnost vést realizační práce na kostýmních objektech a maskách podle vlastních výtvarných návrhů a maket. Příprava inscenací pro Disk, Operní studio HAMU a potažmo profesionální divadla, film a TV. Realizace klauzurních úkolů v prostorách DAMU ve spolupráci s ostatními katedrami DAMU. Znalost materiálů a technologie pro úspěšnou realizaci výtvarných návrhů.

Forma studia

Výuka v rámci ateliérových konzultací, vyhledávání možných materiálů pro realizaci kostýmních objektů, výtvarné zpracování běžných textilních materiálů a jejich přetvoření do specifické divadelní podoby. Studium historického oděvu a jeho využití v interpretaci vlastní koncepce a i v materiálovém řešení kostýmní výpravy. Tvorba masek a zkoušky líčení v průběhu konzultací kostýmních návrhů.

Předpoklady a další požadavky

Nejen výtvarná, ale i manuální schopnost a zručnost, technologická informovanost.

Obsah kurzu

Realizace výtvarných návrhů kostýmů pro všechny oblasti dramatické tvorby (opera, činohra, film a televize). Spolupráce na všech realizacích, které se týkají aktivit katedry scénografie DAMU, při realizacích školních představeních a na realizacích, které nejsou zastřešeny DAMU, ale jsou konzultovány v rámci výuky kostýmu a masky. Střihová dokumentace, výběr materiálů, realizace kostýmů a masek. Patinování, barvení, výroba detailů, líčení. Dohled v dílnách Disku. Účast na zkouškách.

Doporučená nebo povinná literatura

Studijní materiály se váží k jednotlivým titulům inscenací, projektů a technologií.

Hodnoticí metody a kritéria

Kredity jsou udělovány na základě:

Rozvrh na zimní semestr 2020/2021:

Rozvrh zatím není připraven

Rozvrh na letní semestr 2020/2021:

Rozvrh zatím není připraven

Předmět je součástí následujících studijních plánů