FILM INN WORKSHOP

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se

Kód Zakončení Kredity Rozsah Semestr
305MFIW zápočet 1 12 hodiny SEMINÁŘŮ za celý semestr (45 minut), 16 až 21 hodin domácí příprava letní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Katedra

Předmět zajišťuje Katedra produkce

Obsah

Druhý ročník workshopů FILM INN je určen pro scenáristy a producenty krátkých hraných a hybridních formátů ze zemí V4 (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) se zaměřuje na podporu a rozvoj krátkometrážní tvorby. Oba workshopy, STORY EDITING WORKSHOP a PRODUCERS WORKSHOP, se budou zabývat tématy a prostředím produkce krátkých filmů se zaměřením na vývoj scénáře, festivalové strategie, sales a využití umělé inteligence v storytellingu a filmovém marketingu.. Workshopy povedou renomovaní odborníci Anne Gensior a Enrico Vannucci.

Intenzivní workshopy doprovázené masterclasses, roundtable diskuzí a networkingem se uskuteční ve dnech 4.-6. září 2024 na Mezinárodním filmovém festivalu ELBE DOCK v Ústí nad Labem.

Vybrané projekty se zúčastní navazujícího workshopu na Mezinárodním festivalu krátkých filmů ŻUBROFFKA (5.-6. prosince 2024 v polském Białystoku), kde se účastníci zaměří na sales a distribuci svých krátkých filmů.

Jazykem workshopu je angličtina. Přihlášku a požadované materiály zasílejte prostřednictvím Google formuláře. Scenáristé se mohou přihlásit ZDE (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNItoWkrNuwVkt7naBQH1nRIfi7WPRjRqnukFDoZeQrFSfyg/viewform) a producenti ZDE (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7pkr6VNFl54xu8JjrWUVdQ7I7Vr7xyjRlpMIzHbBt2wYvTw/viewform).

Prodloužený deadline pro zasílání přihlášek je 11. srpna 2024.

Výsledky učení

Cílem akce je poskytnout scenáristům a producentům z V4 zemí hlubší znalosti a dovednosti potřebné k vývoji krátkometrážních filmů. Akce si klade za úkol:

●vývoj scénářů a festivalových strategií přihlášených projektů

●propojit účastníky s experty z filmového průmyslu a umožnit jim sdílení zkušeností a osvědčených postupů

●představit účastníkům workshopů inovativní přístupy v tvorbě filmů, včetně využití umělé inteligence

Předpoklady a další požadavky

-

Literatura

-

Hodnoticí metody a kritéria

-

Poznámka

STORY EDITING WORKSHOP

Anne Gensior

Mezinárodní konzultantka scénářů pro hrané a dokumentární filmy působící v Berlíně, lektorka a mentorka workshopů a konzultantka pro fondy a koprodukční trhy. Dlouhodobě spolupracuje jako lektorka s MIDPOINT Feature Launch, CineSud ScriptLab, program vývoje scénářů RACCONTI a tureckým producentským workshopem YAPIMLAB. Pravidelně se objevuje na EAVE Workshops a také vyučuje scenáristiku na Kunstakademie Münster. Po absolvování studia dramaturgie na HMT v Lipsku v roce 2005 pracovala Anne také jako divadelní dramaturgyně, kurátorka festivalů a rozhlasových pořadů, než se přidala do teamu agentury pro vývoj scénářů Script House v Berlíně.

PRODUCERS WORKSHOP

Enrico Vannucci

Člen výběrové komise Pardi di Domani na filmovém festivalu v Locarnu a výběrové komise LIM - Less Is More a kreativní poradce programu pro vývoj krátkých filmů MASO. Na poli filmových festivalů a trhů působí od roku 2010, spolupracuje zejména s Mezinárodním filmovým festivalem v Benátkách a TSFM, který v roce 2016 spoluzaložil. V roce 2018 také spoluzaložil Varicoloured, holistickou agenturu pro krátký film, v roce 2020 Talking Shorts, online filmový magazín věnovaný krátkým filmům, a v roce 2022 Talents Generator Factory, společnost zaměřenou na vývoj nových audiovizuálních děl začínajících i zavedených profesionálů. V roce 2021 se stal členem Evropské filmové akademie.

MASTERCLASS

Markus Walsch je profesionál v oblasti kreativních médií s odbornými znalostmi v oblasti využití umělé inteligence při tvorbě a vývoji filmů a televizních seriálů. Má za sebou novinářskou praxi a digitální mediální produkci a vyvinul řadu televizních, rozhlasových a online formátů pro veřejnoprávní i soukromá média. Markus byl nominován na mezinárodní cenu Emmy a další ocenění. Působí také jako kouč a lektor pro obsahový marketing a AI-storytelling. Markus je u AI-forem vždy s ohromným nadšením, přičemž soustavně zkoumá nový vývoj v oblasti AI a hledá způsoby, jak jej zahrnout do vývoje filmů a televizních seriálů.

Prof. Taç Romey je odborníkem na storytelling, dramaturgii a film. Vystudoval herectví, režii a dramaturgii na Brown University v USA, vyvinul řadu seriálů a filmů, je autorem scénářů a také režisérem. Taç je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Phantomfilm GmbH v Mnichově a Amsterdamu, kde mimo jiné produkoval oceňovaný seriál Amazonu „Der Lack ist ab“. Je také profesorem na HFF v Mnichově, kde vyučuje storytelling, vývoj postav a scenáristiku. Jeho projekty získaly několik nominací a ocenění, včetně mezinárodní ceny Emmy a Německé televizní ceny.

Maike Mia Höhne je německá filmová režisérka, filmová kurátorka, profesorka filmu, matka dvou dětí. Kurátorsky se zaměřuje na feministický politický film. Po vedení Berlinale Shorts převzala umělecké vedení Mezinárodní festival krátkých filmů v Hamburku. Se svou společností Pinkmovies produkuje spolu se svou partnerkou Lilli Thalgott magazín Court-Circuit pro ARTE. Vyučuje také filmovou vědu na Evropské univerzitě aplikovaných věd v Hamburku. Je členkou Evropské filmové akademie a Freie Akademie der Künste v Hamburku.

Nicolò Gallio je marketingový a komunikační konzultant s praxí v oblasti PR, vztahů s médii a content managmentu pro filmy, festivaly, značky a neziskové organizace. V současné době působí jako poradce pro TorinoFilmLab Audience Design Fund a pracuje jako výzkumník a stratég v berlínské agentuře Alphapanda, která se zabývá filmovým marketingem a podporuje scenáristy, filmaře a producenty v oblasti hraných filmů, dokumentů a televizních seriálů. Je také školitelem mezinárodních iniciativ pro vývoj filmu a získal PhD. z filmových studií na Boloňské univerzitě (Itálie), kde se zaměřil na vztah mezi produkcí, spotřebou a kritickou recepcí audiovizuálních děl v offline a digitálním prostředí.

Další informace

Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje

Předmět je součástí následujících studijních plánů