Správa barev v moderních digitálních systémech

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
304MSB zápočet 1 5 hodiny výuky za celý semestr (45 minut), 21 až 26 hodin domácí příprava česky letní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Obsah

Workshop je zaměřený na celkový proces správy barev v rámci celého filmového řetězce, který zahrnuje pre-produkci, produkci a postprodukci.

‒Zrakový systém oka jako základní kolorimetrický pozorovatel a jeho vliv na reprodukci barev

‒Vnímatelné anomálie lidského oka (metamerie, jasová a barevná adaptace, Huntův efekt, Helmholtzov-Kohlrauschův efekt atd.)

‒Správa barev z pohledu postprodukčních systémů DaVinci Resolve a Nuke

Výsledky učení

Posluchači získají základní rozhled o lidském zrakovém systému, který nejvíc ovlivňuje správu barev, a o tom, co je klíčové při modelovaní různych barevných postupů. Zároveň sa jako budoucí tvůrci naučí, jak mít základní kontrolu nad správou barev.

Předpoklady a další požadavky

Workshop předpokladá, že poslucháči mají základní znalosti v kolorovacím systému DaVinci Resolve.

Literatura

---

Hodnoticí metody a kritéria

100% účast a zapojení se do diskuse

Poznámka

Workshop povede pan Vladimír Bobenič.

CV přednášejícího:

Prežil detstvo vo video-požičovni, odborné technické vzdelanie nadobúdol na technickej univerzite, kde po jej ukončení pracoval ako školiteľ 3D technického modelovania. Ale vášeň k filmu a vlastné štúdium vyvrcholilo workshopom farebných korekcií v Prahe, kde dostal ponuku pracovať na 3D stereoskopickom horore Ghoul (Petr Jákl, 2015). Následný masterclass v renomovaným koloristom Andreas Bruecklom, asistencia na medzinárodných produkciach stanovili ine smerovanie a nikdy sa neobzrel späť. Momentálne pracuje na volnej nohe, kde mal tu česť pracovať na filmoch ako King Skate (2018, režie: Šimon Šafránek), Nothing Like Before (2017, režie: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská), Fugue (2018, režie: Agnieszka Smoczyńska) a momentálne dokončuje mini sériu Suspicion (režie: Michal Blažko, 2021), ktorá mala svetovú premiéru na tochtoročnom festivale KVIFF 2021.

Další informace

Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje

Předmět je součástí následujících studijních plánů