Pitching 3

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
309PTCH3 Z 1 16 hodiny SEMINÁŘŮ za celý semestr (45 minut), 13 až 18 hodin domácí příprava česky zimní

Garant předmětu

Martin VANDAS

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Martin VANDAS

Výsledky učení dané vzdělávací složky

Výsledky učení

Forma studia

Výuka probíhá formou semináře a praktických cvičení, při nichž jsou podrobně probírány ukázky již existujících pitchů jiných projektů. Studenti KAT pracují s vlastními projekty, které jsou vhodné pro práci na jejich vlastních prezentacích.

Klíčovou osou semináře jsou skupinové diskuse a workshop, při kterých se všichni studenti učí přemýšlet o svých projektech a odpovídajícím způsobem o nich komunikovat a rozvíjet je. Pojmenovávat jasně své záměry a cíle, oslovit a zaujmout různé tipy publika. Ale také naslouchat druhým a reagovat na jejich podněty, zpátky je inspirovat a dávat jim jasný feedback.

Předpoklady a další požadavky

žádné

Obsah kurzu

Cíl výuky

Cílem semináře je seznámit studenty s formami, výhodami a úskalími prezentace: prezentace jich samých, jejich práce a profesních zkušeností, jejich vizí a projektů v psané i mluvené či audiovizuální podobě. Zkušenost a zručnost v tomto oboru je často v profesionálním životě klíčová pro získání vhodných partnerů, financí, grantů atd. Konkrétním cílem semináře je prezentace Absolventského filmu na odborném profesionálním pitching fóru.

Obsah výuky

Jde o praktický seminář, který užívá konkrétní projekt, na němž studenti právě pracují (Absolventský film) a jeho prostřednictvím představuje jednotlivé elementy, fáze i typy pitchingu: od schopnosti představit se kolegům či na veřejnosti, přes vypracování komplexní přihlášky do mezinárodních soutěží či na festivaly až po veřejnou prezentaci projektu

Jednotlivými dovednostmi, na které se při realizaci modulu zaměřujeme, jsou:

Komunikace, vystupování před publikem: jak se bránit trémě, jak se připravit, zkouška techniky...

životopis (CV), jeho možné formy písemné a mluvené

Název projektu, jeho logline, anotace, náčrt příběhu a jeho protagonistů, synopse, technické a technologické explikace, režijní explikace, finanční aspekty projektu, vizuální prvky prezentace, ukázky (teaser, upoutávka, ukázka, obrázkový scénář, animatik).

Prezentace a přihlášky se často provádějí i v angličtině tak, aby se projekty mohly připojit například do mezinárodní pitchingové soutěže pro krátké filmy ve vývoji, kterou pořádá Asociace animovaného filmu (ASAF.cz) během festivalu animovaných filmů v Liberci (anifilm.cz) - CEE Animation

Načasování prvních částí předmětu je takové, aby studenti stihli v závěru semináře podat přihlášku do tohoto mezinárodního fóra. Přihláška je pak součástí hodnocených výstupů zúčastněných studentů.

Součástí naší koncepce je představení nejznámějších pitchingových fór a festivalů pro animované filmy, jejich specifika, zaměření a publikum. Soustředíme se i na producentské aspekty projektů – zdroje a strukturu financování, rozpočtování, harmonogram vývoje a realizace, producentské explikace, festivalové strategie, možnosti prodejů a distribuce a s tím související materiály (vizuály, tiskové materiály, upoutávky, PR, sociální sítě).

Doporučená nebo povinná literatura

Vademecum TV project of cartoon http://www.cartoon-media.eu/FORMU/index.php;

http://www.pechakucha.cz/; doporučena například prezentace Adama Gebriana;

http://visegradanimation.com/

www.ceeanimation.eu a https://www.ceeanimation.eu/pitching-competition/

http://www.anifilm.cz/cs/visegrad-animation-forum/pravidla-souteze/

Sibylle Kurz – Pitch – it! AMU 2013

Hodnoticí metody a kritéria

Kvalita zpracování přihlášky prezentace projektu. Zápočet se uděluje pouze na základě absolvování celého předmětu a vyplnění přihlášky pro pitching fórum v rámci CEE Animation.

Rozvrh na zimní semestr 2022/2023:

06:00–08:0008:00–10:0010:00–12:0012:00–14:0014:00–16:0016:00–18:0018:00–20:0020:00–22:0022:00–24:00
Po
Út
St
místnost 415
Učebna KAT 415

(Lažanský palác)
VANDAS M.
13:10–14:45
(paralelka 1)
Pedagog Martin Vandas, tel. 775900029, mail: maurfilm@gmail.com
Čt

Datum Den Čas Vyučující Místo Poznámky Č. paralelky
St 13:10–14:45 Martin VANDAS Učebna KAT 415
Lažanský palác
Pedagog Martin Vandas, tel. 775900029, mail: maurfilm@gmail.com paralelka 1

Rozvrh na letní semestr 2022/2023:

Rozvrh zatím není připraven

Předmět je součástí následujících studijních plánů