Profesionální herecká příprava - herecký workshop

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
306MPHP zápočet 2 16 hodiny DÍLEN za celý semestr (45 minut), 38 až 48 hodin domácí příprava česky letní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Obsah

Termíny a místo konání: sobota a neděle 24. - 25.2. 2024 / 9:00 hod.-18:00

Uzávěrka: 23.2.2024

Podmínky atestace: 2 kredity

Kapacita: 4

Volitelný pro: zejména KR, tentokrát otevřeno pro celou FAMU

Jazyk výuky: Čeština (s možností současného užití anglické terminologie)

Obsah předmětu:

Čeká na vás natáčení skutečných hraných scén se zkušeným režisérem a kameramanem s následnou projekcí a zpětnou vazbou.

Výsledky učení

Cíle studia: Zprostředkovat mladým režisérům hereckou práci z pohledu herce od přípravy na roli až po samotné natáčení.

Naším cílem je seznámit profesionální herce s teorií natáčení z pohledu tvůrců a připravit herce na natáčení hraných scén, teoreticky i praktickým cvičením, aby chápali systém a způsob natáčení a byli si jistí svým hereckým projevem, správně využívali odpovídající herecké techniky, byli i schopni improvizovat a držet se přesně zadaných pokynů tvůrčích pracovníků štábu a tím předcházeli častým nedorozuměním a nepochopením. A hlavně se zbavili trémy z prvních natáčení a svojí práci si užili v maximální míře.

Nahlédnete i do zahraničních hereckých technik, na způsoby přípravy herce na roli, v neposlední řadě si přiblížíme i důležitou práci s osobní psychohygienou.

Předpoklady a další požadavky

-

Literatura

-

Hodnoticí metody a kritéria

100% účast

Poznámka

Miloslav Holman / kameraman - vedoucí workshopu.

Profesionální kameraman celovečerních filmů a úspěšných seriálů jako Protektor, První Republika, Pan Profesor, Doktor Martin, Táta v nesnázích, seriálu #martyisdead oceněného Emmy International, #annaismissing a dalších. Absolvent FAMU, 30 let točí s největšími tuzemskými hvězdami i mladými talenty, aby vám předal na workshopu to nejzajímavější ze své praxe se zaměřením na hereckou práci a praxi.

Lenka Olšanová / herečka a acting coach

Zakladatelka workshopu. Svou pedagogickou cestu si vybrala už výběrem oboru Divadlo a Výchova na JAMU, protože v sobě kombinoval herectví, pedagogiku a psychologii. Od té doby odučila pro různé školy a agentury více než 900 studentů jak při přípravě na divadlo, film, či seriál.

Z herectví pro kameru absolvovala v angličtině workshopy Ivany Chubbuck, Masterclass Davida Penna, Nancy Bishop a Bernarda Hillera, Meisner Technique v Prague Playhouse Acting studio nebo Directing Actors / Acting for Directors na FAMU.

Pod jejím vedením se seznámíte a vyzkoušíte si přímo při natáčení zahraniční herecké techniky určené pro kameru, hereckou přípravu na natáčení, práci s textem a mnoho dalšího.

Radim Špaček / režisér

Absolvent oboru režie na FAMU a herectví na Pražské konzervatoři. Do jeho první hlavní role ho obsadil skvělý český režisér Karel Kachyňa ve filmu Blázni a děvčátka (1989). Od studií režie na FAMU natočil řadu dokumentů, hraných filmů a televizních seriálů pro Českou televizi i soukromé produkční společnosti. Radim má kromě režijních zkušeností i osobní zkušenost s hereckou prací před kamerou, díky tomuto jedinečnému propojení se dozvíte spoustu podstatných informací z herecké praxe.

Web: https://predkamerou.com/

IG. https://www.instagram.com/predkamerou_proherce/?hl=en

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064149097457

Další informace

Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje

Předmět je součástí následujících studijních plánů