Pohybový trénink kondiční 2

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se

Kód Zakončení Kredity Rozsah Jazyk výuky Semestr
202PVK2 zápočet 2 2 hodiny výuky týdně (45 minut), 29 až 39 hodin domácí příprava anglicky, česky letní

Garant předmětu

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Obsah

Kondice, představa, flow

Jedná se o experimentální workshop, který tento semestr povedou absolventky KATaP Anna Stenzlová a Klára Lidinská, ve kterém se zaměříme na hledání cesty k přirozené pohybové flow skrze tělový materiál.

V prvním bloku workshopu se zaměříme na koordinační a kondiční cvičení skrze které budeme nalézat možnosti tělového materiálu a v druhé části budeme pokračovat ve zvědomování a prohlubování tohoto materiálu s nástrojem představy. Na závěr se získaným tělovým materiálem a pohybovou zkušeností vstoupíme do kolektivní taneční improvizace, kde budeme zkoumat do jaké míry ovlivní mou pohybovou kvalitu práce s představou a tělovostí/fyzičnem.

Výsledky učení

Workshop je určen všem studentům, kteří si chtějí budovat dobrou fyzickou kondici, tělovou koordinaci, objevovat vlastní tělo jakožto materiál a získat zkušenost z pohybové flow. Výsledky učení jsou rozvinuté dovednosti a nabytá praktická zkušenost v oblasti pohybové práce.

Předpoklady a další požadavky

Docházka (100%) a psaná reflexe po absolvování workshopu. Workshop je otevřený všem studentům bez nutnosti předchozí zkušenosti.

Literatura

Workshop je praktický. Případné materiály jsou distrubuovány na workshopu podle potřeb skupiny. Uvedená doporučená literatura může studentům uvést do kontextu praktické ohledání.

Tufnell, Miranda. Cricmay, Chris. Tělo, prostor, představa. Praha: NAMU 2020.

Bogart, Anne. Landau, Tina. Úhly pohledu: praktický průvodce systémem úhlu pohledu a kompozice. Praha: Divadelní ústav 2007.

Kröschlová, Eva. Jevištní pohyb: herecká pohybová výchova. Praha: AMU 2015.

Hodnoticí metody a kritéria

100% aktivní přítomnost na dvoudenním workshopu, psaná reflexe po workshopu.

Poznámka

Intenzivní workshop se uskuteční 17.5. 16-19 a 18.5. 13-16 na velkém sále DAMU.

Další informace

Předmět lze absolvovat opakovaně

Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje

Předmět je součástí následujících studijních plánů