FAMUFEST Industry

Zobrazit rozvrh

Kód Zakončení Kredity Rozsah Semestr
305MFFIN zápočet 1 letní

Garant předmětu

Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ

Jméno vyučujícího (jména vyučujících)

Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ, Jitka KOTRLOVÁ

Obsah

Industry akce 40. ročníku FAMUFESTU:

ČTVRTEK 7.3.2024

11.00 Klub Letka - Pitching magisterských projektů KP FAMU

Soutěžní kategorie věnovaná producentským projektům magisterského stupně Katedry produkce FAMU. Odborná komise hodnotí přihlášené projekty na základě studentů, na základě dodaných podkladů a také na základě samotného pitchingu. Každý účastník soutěže má pět minut na prezentaci a porota dalších pět minut na otázky. Základní kritéria úspěchu jsou originalita a kvalita projektu, producentská strategie, srozumitelnost předložených materiálů, realizovatelnost a připravenost projektu s ohledem na délku studia na FAMU a kvalita ústní obhajoby. Partnerem soutěže je Asociace producentů v audiovizi. Děkujeme!

15.30 Klub Letka - Scriptwriters meet the industry

V rámci Scriptwriters meet the industry #4 se letos představí 7 studentů a studentek magisterského programu KSD FAMU. Seznámit se můžete nejen osobně s autory a autorkami, ale také s jejich nerealizovanými celovečerními scénářemi skrze krátké ukázky. Po prezentaci bude prostor pro diskuze nad sklenkou vína. Akce se koná již počtvrté pod záštitou APA (Asociace producentů v audiovizi). Uskuteční se 7.3. v Klubu Letka, probíhat bude v českém jazyce a je přístupná široké odborné veřejnosti.

18.30 Edison Filmhub - „Big Debut, Big Impact“ Cinergy s Giacomo Abbruzzesem

Cinergy.cz ve spolupráci s FAMUFESTEM a Edison Filmhubem vás zvou na projekci filmu Disco Boy a následnou diskusi s italským režisérem Giacomem Abbruzzesem o vzniku jeho ambiciózního debutového filmu, který byl premiérován v hlavní soutěži na filmovém festivalu Berlinale 2023. Debatu nejen o vývoji a produkci filmu, spolupráci s kameramankou Hélène Louvart i hudebníkem Vitalic či festivalové cestě povede filmař Šimon Holý.

PÁTEK 8. 3. 2024

11:30 Klub Letka - Jak netočit debut

Otevřená debata na téma jak netočit debut s režisérkou Natálií Císařovskou (Její tělo), režisérem Albertem Hospodářským (Brutální vedro), kameramanem Filipem Markem (Bod obnovy) a producentkou Evou Pavlíčkovou (Kdyby radši hořelo, Přišla v noci), kteří si nedávno prošli svou první celovečerní filmovou zkušeností. Co se nepovedlo, na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co třeba na druhých a třetích filmech dělat jinak se bude netradičně ptát filmová producentka Julie Marková Žáčková.

SOBOTA 9. 3. 2024

11.00 Klub Letka - Jak zaujmout diváka kreativním obsahem?

V rámci industry programu se budete moci seznámit s činností agentury Kantar, která se zabývá výzkumem trhu a zkoumá například konzumaci médií a vliv technologií na proměnu tohoto oboru. Zjistěte, jak funguje pre-testování v oboru reklamy i s přesahem do filmových trailerů a jak lze co nejlépe zaujmout kreativním obsahem pozornost potenciálních diváků.

13.00 Klub Letka - Analýza žánrové poptávky na české trhu?

Moderovaná prezentace výzkumu českého audiovizuálního trhu pro Státní fond kinematografie. Za účasti: Petra Szczepanika a Přemysla Martinka (vedoucí výzkumu) Heleny Bezděk Frankové, ředitelky Státního fondu kinematografie Veroniky Lengálové, referentky výzkumu Státního fondu kinematografie Karla Větrovského, analytika Carl Data Company. Moderuje Přemek Martinek.

15.00 Je snadné navrhovat filmový plakát?

Jak ovlivňují zadavatelé, tedy producenti, distributoři a filmoví tvůrci, český filmový plakát a jaké to přineslo a přináší výsledky v průběhu posledních šedesáti let. Toto a mnohem více s Alešem Najbrtem.

Kapacita je omezena! (Letka 55 míst, Edison 30 míst pro FAMU). Vážní zájemci, doražte včas.

Výsledky učení

-

Předpoklady a další požadavky

-

Literatura

-

Hodnoticí metody a kritéria

Získání atestu je podmíněno:

1/ účastí na minimálně třech industry programech letošního ročníku FAMUFESTu, nezapomeňte se na místě zaprat do prezenčního archu;

2/ odesláním osobní reflexe navštívených akcí v délce 1400-2200 znaků na e-mail jitka.kotrlova@famu.cz.

Webová stránka předmětu

https://www.famufest.cz/

Poznámka

-

Další informace

Předmět lze absolvovat opakovaně

Předmět je součástí nabídky volitelných předmětů pro celou AMU

Rozvrh na zimní semestr 2023/2024:

Rozvrh zatím není připraven

Rozvrh na letní semestr 2023/2024:

Datum Den Čas Vyučující Místo Poznámky Č. paralelky
07.03.2024 11:00–18:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ
7.3. - 9.3. Klub Letka paralelka 1
08.03.2024 11:00–18:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ
7.3. - 9.3. Klub Letka paralelka 1
09.03.2024 11:00–18:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ
7.3. - 9.3. Klub Letka paralelka 1

Předmět je součástí následujících studijních plánů